צור קשר

להצעת מחיר

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדםX

הוצאת ספר תורה

הוצאת ספר תורה הוא הטקס שמתקיים כאשר מוציאים את ספר התורה מארון הקודש, הוצאת ספר תורה מתקיימת אך ורק בזמנים מיוחדים. ברוב המקרים כאשר מוצאים את ספר התורה מארון הקודש המטרה היא כמובן לקרוא בו, אך ישנם מקרים שבהם מוציאים את ספר התורה בשביל צורך אחר – אך מקרה כזה הוא הרבה פחות שכיח.

מתי מתבצעת הוצאת ספר תורה?

ישנם מספר מועדים מיוחדים שבהם נהוג להוציא ספר תורה, כמובן שלכל אחד מהמועדים הללו יש את המאפיינים הקשורים אליו. לרוב הוצאת ספר תורה מתרחשת כאשר יש צורך לבצע קריאת התורה. קריאת התורה היא בעצם הקראה של הפרשה מתוך ספר התורה לפני הציבור כאשר ישנו לפחות מניין שלם – דבר הכרחי על מנת להוציא את ספר התורה.

קריאת התורה מתקיימת במספר ימים במהלך השבוע – בתפילת השחרית בימים שני וחמישי (קריאה קצרה בלבד), בתפילת שחרית ביום שבת ובימים טובים (קריאה ארוכה). בנוסף לכל אלה ישנם מועדים מיוחדים גם במהלך השנה שבהם נהוג לבצע הוצאת ספר תורה: בשחרית של ראש חודש, חנוכה ופורים, ובתעניות השונות. כך שהנושא של הוצאת ספר תורה הוא בהחלט נושא חשוב וחיוני מאוד שכל אדם יהודי יכיר.

מדוע חשוב לבצע הוצאת ספר תורה בכל בית כנסת?

  • ברכת הרבים – הוצאת ספר תורה מאפשרת לברך את כל האנשים הנמצאים באותו הזמן בבית הכנסת, מדובר על מאורע חשוב מאוד על פי האמונה של הדת היהודית וכך כולם מתנהגים אליו.
  • כבוד לתורה – בעת הוצאת ספר תורה שרים שירים ומברכים ברכות שונות, מדובר בדרך של כל הנוכחים לערוך כבוד לתורה ולברך את כל האנשים שחשובים לכם.
  • שמחה והנאה – אומנם זה האלמנט השולי ביותר, אך לא מעט אבות מגיעים עם ילדיהם לבית הכנסת בעת הוצאת ספר תורה על מנת להראות את השמחה ואת השירים המיוחדים המתלווים לזמן של הוצאת ספר התורה מארון הקודש.

הכנסת ספר תורה עם שמש הפקות

שמש הפקות מתמחה בהפקת תהלוכת הכנסת ספר תורה חגיגית ומיוחדת שאין שני לה. אם אתם מתכוונים לקחת חלק מהמצווה הענקית הזו ומעוניינים לעשות טקס מיוחד מלא אורות ושמחה חייגו אלינו.


רוצים לבצע הכנסת ספר תורה לבית הכנסת או לכל מקום אחר? אנו הכתובת שלכם – התקשרו אלינו למספר 054-7824-222 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
WhatsApp chat