צור קשר

להצעת מחיר

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדםX

חגיגת בר מצווה בצל הקורונה

ברוך השם, ההגבלות על חגיגות ואירועים שונים, גם אם לא בוטלו, הוקלו במדיה רבה. ניתן לקיים אירועים שונים בהיקף של עשרות חוגגים ומוזמנים ויותר, ובוודאי שניתן גם לקיים עלייה לתורה, כדת וכדין.

בימים הראשונים של מגפת הקורונה, בתקופת הסגר, קשה היה לקיים ולחגוג בר מצווה כמו שצריך: בתי הכנסת היו סגורים לאורך התקופה ולא ניתן היה לקיים עליה לתורה. אי אפשר היה לקרוא כפי שנדרש, מספר תורה על קלף, עם עשרה אנשים. בכל מה שקשור בחגיגה עצמה, הרי גם מי שיכול היה למצוא אולם אירועים בתל אביב למשל, התאכזב, כי חגיגות בר מצווה מרובות מוזמנים היו בלתי אפשריות.

עכשיו כבר אין בעיה לקיים תפילות בבתי כנסת, ונשאר רק עניין האירוע עצמו, ובחירת האולם והאטרקציות המתאימות ביותר. הרעיון הכללי הוא לשמור על ריחוק חברתי והקפדה על הכללים המתאימים ועל תקנות התו הסגול לאירועים, כפי שמפרסם מדי פעם משרד הבריאות.

בהקשר זה חשוב כמובן להתעדכן כל הזמן בהוראות ובהנחיות השונות, כיון שהן משתנות. בעלי המקומות ואולמות האירועים בתל אביב ובכל מקום אחר צריכים להיות מעודכנים, אבל כדי למנוע אי נעימויות, רצוי שגם אתם תהיו מעודכנים.

בחרו מקום גדול ומאוורר יחסית

ההגבלה הקיימת היא על 250 מוזמנים, מה שמשאיר אירוע יחסית גדול ויפה, ככל שמדובר בבר מצווה משפחתית.

באולמות האירועים יודעים מה הן ההגבלות לסידורי הושבה של אנשים – כמה מוזמנים מותר להושיב ובאיזה סדר, סביב שולחנות שונים ו'פלטות'. מעבר להנחיות האלה, כדאי שהילדים ישבו באזור ברור ומוגדר אחד, והמבוגרים והקשישים – במקום או אזור אחר באולם.

כדי שזה יוכל להתקיים, אתם צריכים אולם יחסית גדול: יש אולמות אירועים בתל אביב שהם יחסית גדולים, אבל מקומות גדולים מאוד אפשר למצוא דווקא באזורי תעשייה שונים, מחוץ לעיר או בערים סמוכות. גן אירועים גם הוא פתרון מצוין, במיוחד בגלל שהוא 'מאוורר'.

קשרו את החגיגה לאירוע אחר, כמו הכנסת ספר תורה

אתם יכולים לנסות ולקשור את הבר מצווה עם אירוע יפה ומרשים אחר, כמו הכנסת ספר תורה למשל. כך אתם יכולים לייצר חוויה גדולה ויפה לנער ולבני המשפחה, שבמצב שונה או אחר, הם לא היו חווים. יש למשל הנחיות לגבי בר מצווה בכותל, אבל אם אתם לא יכולים לעמוד בהגבלות אלה, הכנסת ספר תורה יכולה להיות הזדמנות יפה לחגיגה ייחודית.

בחרו אטרקציות מתאימות

חפשו הפעלות יחסית קצרות או כאלה שלא דורשות התקבצות של ילדים רבים במקום אחד. כן, יש להניח שהילדים יתגודדו סביב האטרקציה, אבל אם תזמינו מספר קצת יותר גדול של מכונות משחק, נניח, או 'מתנפחים' לאחים צעירים, תוכלו לווסת קצת את הנעשה גם באופן טבעי.

דבר אחרון שחשוב מאוד לזכור הוא הפקדה על כל נושא ההיגיינה: לבישת מסכות במקומות ובזמנים בהם לא אוכלים, רחיצת ידיים תכופה וכמו שכבר הזכרנו, הפרדת הילדים והצעירים ממי שעלולים להיות בסיכון למחלה.

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
WhatsApp chat