צור קשר

להצעת מחיר

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדםX

טקס הכנסת ספר תורה

המסורת היהודית רוויה בטקסים – חופה וקידושין בחתונה או בר מצווה וברית המילה אלה רק חלק מבין הטקסים המקובלים. אחד הטקסים המשמעותיים ביותר ביהדות הוא טקס הכנסת ספר תורה. במהלך טקס זה, כל תושבי השכונה והקהילה משתתפים בשמחה ובאים להוביל את ספר התורה החדש לבית הכנסת. הצוות של שמש תהלוכות ספרי תורה נמצא כאן כדי לעזור לכל הנוכחים ולשמח אותם ברגע הגדול. באמצעות מוסיקה מיוחדת המתאימה לתהלוכה ותפאורה מיוחדת ובלעדית, אפקטים כמו זיקוקי דינור ותאורה ממוחשבת וכמובן – רכב תהלוכות ססגוני, הופך הצוות את הטקס לתהלוכה מפוארת לכבודה של תורה.

טקס הכנסת ספר תורה – מה הוא כולל

תמונה מתוך טקס הכנסת ספר תורה

כתיבת ספר תורה הוא הליך ארוך שבמהלכו עובד סופר סת"ם ירא שמיים על כתיבתה של כל אות על קלף מעור בהמה ובעזרת שימוש בקסת דיו. בדרך כלל, כדי לכתוב ספר תורה יש צורך בתורם. הספר נחתם בביתו של תורם זה על ידי כתיבת האותיות האחרונות. לאחר מכן מתחיל טקס הכנסת ספר תורה בשמחה ובריקודים באמצעות תהלוכה חגיגית בדרך לבית הכנסת.

טקס הכנסת ספר תורה החגיגי מתחיל בקבלת ספר התורה היוצא בפעם הראשונה מבית התורם ומתקבל בתרועות וצליל כחתן היוצא מחופת . הכנסת ספר תורה מלווה בשמחה של מצווה ולכן אנו שמחים לעזור בהפקת טקס הכנסת ספר תורה נוצץ וחגיגי. צוות המשמחים שלנו מקפיץ את האירוע הגדול, מוביל את המשתתפים בשורות ארוכות ובמעגלים לבית הכנסת תוך שהוא מזמר בקולי קולות ויוצא בתופים ובמחולות ברחובות השכונה. וכשמגיעים לבית הכנסת, החגיגה לא מסתיימת שם: מוציאים את ספרי התורה הישנים מארון הקודש ורוקדים עמם ועם הספר החדש. ומיד לאחר מכן הקהל מקבל עול מלכות שמים בטקס מרגש ומרומם ומיד , לאחריה מכניסים את ספר התורה החדש בשמחה להיכל. מתפללים תפילת ערבית ועורכים סעודת מצווה. באותו מעמד יש שמצרפים הסעודה לע״נ הנפטר שזהו יום פטירתו וזהו עילוי גדול עבורו

חשיבותו של טקס הכנסת ספר התורה

במסורת היהודית קוראים בתורה – בכל שני וחמישי בימי חול, בשבתות וגם בחגים. התורה מלווה את העם היהודי לאורך כל הדורות, החל מקבלתה בהר סיני ועד לימינו. משום כך, הכנסת ספר תורה הוא אחד הטקסים המשמעותיים ביותר וכמו בקריאה כך גם בלימוד התורה הקדושה, כי הם חיינו ואורך ימינו ובהם נהגה יומם ולילה .

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
WhatsApp chat