צור קשר

להצעת מחיר

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדםX

מתופפים ושופרות להכנסת ספר תורה

אין קול ערב יותר לאוזן מקולו של השופר המסורתי. אנו שומעים אותו בבית הכנסת בראש השנה וביום הכיפורים ויראים בכל פעם מחדש על הצליל העמוק. אך השופר וחברו התוף משתתפים באירועים מיוחדים  כדוגמת הכנסת ספר תורה. מתופפים ושופרות הם חלק בלתי נפרד מהתהלוכה החגיגית. שני הכלים העתיקים – תוף ושופר – משתלבים יחד כדי ליצור מוזיקה נהדרת. וזו בדיוק המטרה של שמש תהלוכות ספרי תורה, החברה המרקידה את כל המשתתפים בתהלוכה.

לפידים לתהלוכה

מתופפים ושופרות להכנסת ספר תורה – הולכים בעקבות הקצב

תהלוכת ספר תורה

אין כמו מתופפים מקצועיים אשר יקפיצו את הרוקדים בחגיגה שכולה תורה, כאשר לצדם תוקעים בשופרות. מתופפים ושופרות יוצרים את השילוב המופלא שבין חגיגה מודרנית לכל דבר לבין מסורת עתיקת יומין. לצד התיפוף והשופר ניתן למצוא שירותים שונים:

  • רכב לתהלוכה – אחד האמצעים הבולטים והנפוצים לפרסם כל הכנסה של ספר תורה. רכב להכנסת ספר תורה הצבעוני שעליו מותקנת גם מערכת הגברה המקפיצה לצלילי מוזיקה לכל עבר, הוא השלט הפרסומי של המארגנים. בזכותו כל השכונה יודעת שספר תורה חדש נכנס וכעת אפשר ליהנות מהקריאה שלו בבית הכנסת.
  • זיקוקים – הילדים והמבוגרים כאחד מחכים לטקס המיוחד כדי לצפות בזיקוקים מרהיבים. אך כשמכניסים את ספר התורה החדש, נוכל לדמות את הכנסת ספר התורה בפעם הראשונה להיכל כמעין מעמד הר סיני בקריינות מרוממת ובהגיע המילים וכל העם רואים את הקולות ואת הלפידים ואת ההר עשן  מתחיל לו מופע של זיקוקי דינור בשילוב פירוטכניקה ועשן סמיך.
  • עשן צבעוני – זהו אחד האפקטים המרהיבים ביותר, וספר תורה הוא זמן מתאים לשלב את האפקט המיוחד הזה בתוך כל השמחה שמסביב כמעין מעמד הר סיני
  • לפידים – לפידי האש או לד מיוחד  משתלבים להפליא עם מתופפים ושופרות, מכיוון שגם הם מזכירים ניחוח של מסורת עתיקה וקדומה.
  •  לפידי אש

דברים נוספים שכדאי לדעת על הכנסת ספר תורה

התהלוכה החגיגית היא אמנם חלק בלתי נפרד מטקס הכנסת ספר התורה , אך יש כמה דברים נוספים המרכיבים אותו. ראשית, כדי שספר התורה ייחשב לכשר וראוי לשימוש, עליו להיכתב על ידי סופר סת"ם על גבי קלף מיוחד, ותוך שימוש בקסת דיו. רק לקראת סיום כתיבת כל ספר התורה מזמינים אנשים מכובדים במטרה לכתוב את האותיות האחרונות בספר ולהתחיל בחגיגה הגדולה. הספר החדש ישמש את מתפללי בית הכנסת בהזדמנויות שונות – כאשר יהיה צורך לקרוא בתורה בשבתות ובחגים, ואף בימי חול.

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
WhatsApp chat