צור קשר

להצעת מחיר

מלא פרטים ונחזור אליך בהקדםX

ספר תורה

המסורת היהודית רוויה בטקסים – חופה וקידושין בחתונה או  קידוש בליל שבת וחג אלה רק חלק מבין הטקסים המקובלים. אחד הטקסים המשמעותיים ביותר ביהדות הוא טקס הכנסת ספר תורה. במהלך טקס זה, כל תושבי השכונה משתתפים בשמחה ובאים להכניס את ספר התורה החדש לבית הכנסת. הצוות של שמש תהלוכות ספרי תורה נמצא כאן כדי לעזור לכל הנוכחים ולשמח אותם ברגע הגדול. באמצעות מוזיקה חגיגית המתאימה לכבוד התורה.  המכניסה את הספר, אפקטים כמו זיקוקי דינור ותאורה צבעונית וכמובן – רכב תהלוכות ססגוני, הופך הצוות את הטקס לתהלוכה מלכותית.

טקס הכנסת ספר תורה – מה הוא כולל

כתיבת ספר תורה הוא הליך ארוך שבמהלכו עובד סופר סת"ם על כתיבתה ועיצובה של כל אות על קלף מיוחד ובעזרת שימוש בקסת דיו. בדרך כלל, כדי לכתוב ספר תורה יש צורך בתורם. הספר נחתם בביתו של תורם זה על ידי כתיבת האותיות האחרונות. לאחר מכן מתחיל כל טקס הכנסת ספר תורה בשמחה ובריקודים באמצעות תהלוכה חגיגית בדרך לבית הכנסת המלווה ע"י רכב לתהלוכת ספר תורה

התהלוכה החגיגית לכבוד התורה היא מצווה גדולה ונדירה שלא זוכים לה כל יום. ובכך אחראית חברה מקצועית המתמחה בארגון תהלוכת הכנסת ספר תורה. הצוות העליז מנחה את האירוע הגדול, מוביל את המשתתפים בשורות ארוכות לבית הכנסת תוך שהוא מזמר בקולי קולות ויוצא בתופים ובמחולות ברחובות השכונה. וכשמגיעים לבית הכנסת, החגיגה לא מסתיימת שם: מוציאים את ספרי התורה הישנים מארון הקודש ורוקדים עמם ועם הספר החדש. כל החגיגה הזו נמשכת כשעה, ולאחריה קוראים בספר התורה החדש ועורכים סעודה חגיגית. באותו המעמד מברך התורם ברכת "שהחיינו" על הספר..

חשיבותו של ספר התורה

התורה מלווה את העם היהודי לאורך דורות רבים, החל מקבלתה בהר סיני ועד לימינו. משום כך, תהלוכת ספר תורה הוא אחד הטקסים המשמעותיים ביותר בקרב קהילות יהודיות רבות. היהודים קוראים בתורה בהזדמנויות שונות – בכל שני וחמישי בימי חול, בשבתות וגם בחגים. ספר תורה הנצחי ניתן למשה רבנו במעמד הר סיני ומאז מלווה ושומר עלינו במשך כל הדורות ובכך ראוי לפארו במעמד מכובד ומרומם.

 

מאמרים נוספים

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל
WhatsApp chat